Solinátor - Úprava slané vody

06.02.2019

Každý majitel bazénu se snaží mít vodu průzračně čistou a pokud možno s minimálními nároky na práci a údržbu. Toho je možno docílit několika způsoby. Základní způsob je používání chlorových tablet a přípravků na bázi chloru (chlornan sodný). Ten ovšem může způsobovat alergické reakce jako je pálení očí ,svědění kůže, podráždění sliznice apod. Chlorování má také nevýhodu v tom, že zvyšuje hodnoty pH vody v bazénu a ta se musí neustále kontrolovat a upravovat na předepsanou hodnotu 7,2.

Další možností úpravy vody v bazénu jsou solonizační jednotky. Tento způsob je nejen velmi komfortní  ale i podstatně zdravější a šetrnější k lidskému organismu. Úpravna slané vody pracuje na osvědčeném principu elektrolýzy tak, ze se do bazénové vody rozpustí slabá koncentrace soli ( asi 0,35% ) , což je asi 10x méně, než slanost mořské vody.

  • Při následné elektrolýze pak prochází elektrický proud mezi elektrodami, které jsou instalovány ve filtračním okruhu bazénu a z nich se do vody uvolňuje volný chlor, který okamžitě dezinfikuje vodu. Takto upravená voda je ekologičtější, zdravější , nezpůsobuje zarudnutí očí, ani nedráždí pokožku a dokonce je vhodná i pro alergiky a astmatiky.
  • Asi jedinou nevýhodou slané vody je to, že způsobuje korozi železných i nerezových součástí bazénu a jeho příslušenství, jako jsou například nerezové schody a zábradlí. Vzhledem k tomu, že naše laminátové bazény neobsahují žádné železné části které přicházejí do styku s vodou a schody máme laminátové a zabudované přímo v bazénu, tak se žádných komplikací obávat nemusíte.
  • Naše bazény jsou vyráběny z materiálů, které se používají i pro stavby motorových člunů, luxusních jachet  i  námořních lodí, které jsou celoročně  na velmi silném přímém slunci  a  v  10x slanější vodě než je voda v bazénu a přesto tyto lodě dosahují životnosti i více jak 50 let a stále slouží ... 
  • Naše bazény jsou pro slanou vodu jako stvořené! 
  • Velkou výhodou slané vody v bazénu je však maximální komfort používání, kdy nároky na čas a údržbu vody jsou naprosto minimální což oceníte každodenně a zejména v případě, že jste několik dní mimo domov a nemáte tak možnost se o bazén nějakou dobu postarat.

Schéma zapojení solonizační jednotky ZODIAC :