JAKOU  BARVU  BAZÉNU ?

Barva bazénu - to je oč tu běží...  A lehké vybrat není...


Dříve se vyráběly bazény obvykle jen v barvě modré, takže volba byla jasná.

Dnes je ovšem situace zcela jiná a výběr barev bazénu je podstatně větší.  Jak ale vybrat tu správnou ???Barva bazénu není jako barva domu, nebo auta.  Bazén uvidíme prázdný jen jako nový a pak případně jen když odpustíme, nebo vypustíme vodu. To ovšem nebývá v koupací sezóně a proto nás to moc zajímat nemusí.

Platí zde jedno zásadní pravidlo :  BARVA BAZÉNU  ,, vytváří ,,  BARVU VODY !

Znamená to tedy, že jakou barvu pro bazénové těleso zvolíte, tak taková barva vody vás bude lákat ke koupání.

Každý výrobce nabízí nejen jinou kvalitu bazénů, ale také jiné odstíny barev. 

U plastových ,,bazénů,, je barva plastu daná a téměř u všech výrobců i stejná. Tedy obvykle alespoň první sezónu.  Pak se to již velmi liší  :-)

U sklolaminátových bazénů je výběr velký a i u jednoho konkrétního odstínu se může lišit sytost pigmentů a tím je pak i barva jinak sytá a pak samozřejmě i voda má odstín jiný. Proto fotografie, které uvidíte níže odpovídají pouze bazénům z naší nabídky a u jiných výrobců může být realita dost odlišná.

Samostatnou kapitolou je tzv. 3D třpitivý povrch v různých barvách. Tyto povrchy mají většinou celkem kýčovitý vzhled, který nemá v přírodě inspiraci a ani oporu.  No, na kolotoč nebo motorku snad ,,dobrý,, ale na bazén?  Při výběru sice může vypadat někdy v představách lákavě, ale zpravidla se velmi rychle okouká a změnit ho pak již samozřejmě nelze. I když vám ho u našich bazénů můžeme také za příplatek nabídnout, přesto ho nepodoručujeme, protože má mnoho nevýhod. Je to například předčasné stárnutí povrchu a hlavně nemožnost snadné opravy povrchu při poškození. Dokonce neumožňuje ani jednoduchou renovaci přeleštěním, která je u standardních povrchů našich bazénů samozřejmostí. Pokud například po pěti, deseti, dvaceti, či více letech nabydete dojmu, že by jste chtěli, aby se váš bazén leskl jako když byl zcela nový, tak stačí jej jednoduše přeleštit pastou a je to!  Bazén se bude opět lesknout, jakoby se právě vyrobil. Je to podobné jako u staršího auta. Zoxidovaný povrch laku se odleští a pod ním je zase barva v plné kráse. To ovšem platí pouze v případě, pokud auto nemá metalízu. U ní i to leštění není tak snadné jako u pastelové barvy a výsledek je značně méně efektní. A právě velmi podobné je to i u bazénů.  Takže:  3D povrch sice umíme, ale za nás - NE.

Těm, kteří pochopili, zůstali už jen 4 možnosti. Ale to opravdu není málo. Často se není snadné rozhodnout i jen mezi dvěma možnostmi.

Pokusíme se vám tedy pomoci s výběrem ještě tak, že pro lepší představu zde uvedeme reálné fotografie bazénů s napuštěnou vodou.Bazénová klasika - Světle modrá :

Modrá světlá - Hellblaupool
Modrá světlá - Hellblaupool


Bazénová moderna - Písková krémová:  - náš ,,BESTSELLER,,

Písková - sandpool
Písková - sandpool
Písková - sandpool
Písková - sandpool


Bazénová exotika - Šedá světlá - Hellgraupool:

Šedá světlá - Hellgraupool
Šedá světlá - Hellgraupool
Šedá světlá - Hellgraupool
Šedá světlá - Hellgraupool


Bazénová vana - Bílá - Pur whisepool :

BÍLÁ - Pur whise pool
BÍLÁ - Pur whise pool
BÍLÁ - Pur whise pool
BÍLÁ - Pur whise pool

Tak co, která to nakonec vyhraje u Vás ???