Světlo do bazénu

01.08.2019
barevně osvětlený bazén  MIAMI - LED 33W - RGB - vícebarevné
barevně osvětlený bazén MIAMI - LED 33W - RGB - vícebarevné

Každý bazén dotváří atmosféru pohody a odpočinku nejen ve dne, ale může i v noci...

 Zejména za krásných letních nocí se noční koupání přímo nabízí a bez stylově prosvětlené vody by to prostě nebylo ono... 

Proto je potřeba včas myslet na to, že alespoň jedno světlo by měl mít každý bazén.

 I zde platí, že pokud se světlo nezabuduje do těla bazénu již při výstavbě, tak později to už není možné. 


Níže si můžete prohlédnout video, jak vypadá bazén MIAMI osvětlený 1x LED 33W RGB. Barvy se dají samozřejmě i zastavit a ponechat dlouhodobě. Třeba i jen bílou... Barevné osvětlení bazénu jedním kvalitním světlem je efektnější, než osvětlení větším počtem méně kvalitních světel.  Můžete posoudit sami ...


Bazénové světla nabízíme buď klasický halogen a nebo technologii LED .

 Halogenové světlo má výkon 300 W a větší spotřebu energie než světlo s technologií LED, které má příkon jen 33W, ale větší svítivost než zmíněný halogen .  Halogen také mnohem více ohřívá vodu v bazénu, což není v letních měsících zrovna žádoucí.

Některé firmy nabízejí sice LED světla také, ale obvykle s menším výkonem a pak potřeba jich do bazénu namontovat více, aby bazén stejně dobře prosvětlily.  My ale používáme kvalitní LED žárovky s výkonem 33W a proto stačí jen světlo jedno.

Pokud máte rádi různé scenérie a stylové změny barev, tak pro tyto zákazníky nabízíme vícebarevné světlo LED, které umí více barev a tyto se mohou podle nálady měnit.

Barevné světlo do bazénu má ale i jiné výhody, než jen estetiku vzhledu bazénu. 

V rámci experimentu bylo nainstalováno několik světelných lapačů hmyzu s RGB LED pásy. Každý z nich měl odlišnou barvu světla (červená, zelená, modrá).

Překvapivý výsledek:  55,4 % chyceného hmyzu bylo v lapači s modrým světlem, 38,1 %  v zeleném a pouze 6,5 % hmyzu zachytil lapač s červeným světlem.

Bylo tedy prokázáno, že světlo s kratší vlnovou délkou přitahuje podstatně více hmyzu, než světlo s delší vlnovou délkou. V praxi to znamená, že můžete při nočním koupání změnou barvy světla třeba na červenou podstatně snížit intenzitu obtížného hmyzu při koupání, a to jistě stojí za úvahu...

 Oba typy světel nabízíme za ceny již včetně nezbytného bezpečnostního transformátoru, aby jste se případně rozhodovali již nad kompletní cenou za osvětlení bazénu.


Stylově osvětlený bazén dokáže proměnit celou zahradu k nepoznání...