PROTIPROUDÉ  ZAŘÍZENÍ

01.09.2019

Bazén obvykle budujeme pro relaxaci, zábavu ale i pro možnost zlepšení kondice plaváním. U značně velkých bazénů to není problém, ale u menších zahradních bazénů relativně malý prostor nedovoluje příliš mnoho možností jak si zaplavat a přitom se jen nemotat stále dokola, což dlouho zábavné opravdu není. Z tohoto důvodu je vhodné zvážit zabudování protiproudého zařízení, které Vám umožní nejen pohodlné plavání , ale zároveň funguje i jako silná masážní tryska, která Vám příjemně namasíruje tělo a také zařídí značnou zábavu v bazénu pro vaše děti. A ty to opravdu ocení ! 


Protiproudé zařízení změní Váš bazén na zábavní centrum pro celou rodinu !!!Princip PROTIPROUDU spočívá v tom, že velmi silné čerpadlo instalované v zemní šachtě vedle bazénu, nasává z bazénu velké množství vody a vhání ho vysokou rychlostí přes regulovatelnou trysku zpět do bazénu a tím vytváří silný proud vody, podobný například proudu v řece. Například námi nabízené protiproudé zařízení s výkonem 70m3/h takto ,,prožene přes trysku 70 000 litrů za hodinu, což je asi 20 litrů každou vteřinu ! Opět je potřeba zdůraznit, že montáž PROTIPROUDU je nutno řešit již při výstavbě bazénu, protože později to nebude možné. Existují sice i závěsné protiproudy pro dodatečnou montáž na stěnu bazénu, ale jejich výkon je obvykle podstatně nižší , zato jejich cena bývá podstatně vyšší !

Vychutnejte si osvěžující pocit vodní masážní terapie i ve Vašem bazénu ! 

Protiproudy přemění bazén ve vířivku právě díky svým výkonným nasávacím a vstřikovacím tryskám. Díky nim pak můžete vzduchové a vodní proudění regulovat a nastavovat si jej dle Vašeho přání. Bazén bude prosycen obrovským množstvím vzduchových bublinek, které jsou bohaté na kyslík a které svým vlivem posílí Vaše tělo. Napomohou k uvolnění svalů a Vaší relaxaci. Protiproud je také vhodným zařízením pro kondiční plavání. Odporem, který vytváří, zefektivní Vaše plavání a napomůže tak posilování Vašich svalů (především svalů na pažích). Protiproud je ideálním doplňkem pro venkovní i interiérové bazény.

V nabídce máme aktuálně :

- výkon 66m3/h s malou hlavou ( 400 V ) + vzduchová perlička

JET 66m3/h s malou hlavou
JET 66m3/h s malou hlavou

 -  výkon 70m3/h s velkou hlavou ( 400 V ) + vzduchová perlička

-  výkon 95m3/h s velkou hlavou ( 400 V )  + vzduchová perlička

PP 70 a 95m3/h s velkou hlavou
PP 70 a 95m3/h s velkou hlavou


Je možnost i varianty protiproudého zařízení na 230V.  Ostatní modely jsou na vyžádání.

U bazénů s rovnou stěnou, kde je dostatek místa, je možno vybírat z více modelů PROTIPROUDŮ.  Pouze u bazénů s menšími rozměry a nebo s oválným tvarem je možno montovat pouze typy s malou hlavou.

Upozorňujeme, že v ceně Protiproudého zařízení je pouze kompletní sada zařízení ( hlava protiproudu, čerpadlo, uzavírací kohouty, kolena, elektricko-pneumatické spínání v plastové skříni ), tedy vše potřebné k instalaci.  Dále Vám v ceně protiproudu i namontujeme hlavu Protiproudu na stěnu bazénu, což je to hlavní, z celé montáže. 

V ceně není zahrnuta zemní šachta, montáž čerpadla do šachty, elektroinstalace, potrubí, ani jiné montážní, či servisní práce. Zemní šachtu Vám můžeme samozřejmě také dodat, stejně jako propojovací potrubí, či jiné montážní práce, ale to je již na individuální domluvě...

Zemní šachta by měla mít rozměry minimálně : hloubka 90 cm   šířka 80 cm a délka 145 cm

V případě, že využijete námi dodávanou šachtu , tak doporučené minimální rozměry výkopu jsou :  180 cm délka  x  120 cm šířka .   Šachta má celkovou výšku 92 cm.

Povrch betonového podkladu pod šachtu by měl být cca.  109 cm pod vrchní hranou bazénového tělesa, aby byla šachta ještě níže a mohli jste na víko umístit nějaký dekorační prvek pro zamaskování šachty.

 Šachtu je třeba položit na betonový podklad z minimálně 10 cm betonu a po jejím usazení se obsypává vlhkým betonem podobně jako bazénové těleso. Venkovní boční žebra šachty doporučujeme v několika místech provrtat a protáhnout železný roxor pro ukotvení v betonu. Při obetonování je vhodné uvnitř umístnit rozpěru. Podrobnosti vysvětlíme a ukážeme při montáži.

umístění protiproudého zařízení
umístění protiproudého zařízení
cena šachty je 11990 Kč _______ vnitřní rozměry: 90x80x150cm
cena šachty je 11990 Kč _______ vnitřní rozměry: 90x80x150cm