FILTRACE - nádoba a čerpadlo

26.03.2020

Každý bazén pro své správné fungování a hlavně pro krásnou a čistou vodu potřebuje filtrační zařízení, které průběžně filtruje vodu a zachytává z ní nečistoty.  Myslet si tedy, že na filtraci nezáleží a že její kvalita a spolehlivost není důležitá, by byla velká chyba!

Dimenzování výkonu filtrace určuje obsah vody v bazénu, délka sacího potrubí a také  požadavek zákazníka na stupeň čistoty vody, četnost pravidelné údržby a proplachování filtru, ale i nutnost výměny pískové náplně v důsledku jejího opotřebení.  

Čím více písku má obsah filtrační nádoby, tím méně se písek víří, tím se méně opotřebovává, má větší filtrační účinnost, takže voda je čistější.  Navíc pak měníte pískovou náplň ne každé dvě sezóny, ale třeba až po sezóně páté...

 U větší filtrační nádoby se také prodlužuje značně interval mezi nutností filtraci propírat, což má opět za následek nejen úsporu peněz ( za zbytečně vypuštěnou vodu se solí nebo chemií, kterou musíte hned doplnit ) , ale hlavně značnou úsporu Vašeho času.

Obecně by měla být filtrace schopna přečerpat obsah vody v bazénu za 4 hodiny.

Standardně pro bazény nad 20 m3 dodáváme filtraci s výkonem 9 m3/h a nádobou na 100 Kg písku. Pokud máte bazénovou technologii umístěnou od bazénu dále než 5 m , nebo chcete-li větší filtrační výkon, tak máte možnost za malý příplatek zvolit výkonnější čerpadlo 12 m3/h s větší filtrační nádobou na 150 Kg písku.

Pokud Vám někdo nabízí například ,, výhodný set příslušenství,, kde je například čerpadlo 8m3/h, nebo dokonce i výkonnější a k tomu nabízí nádobu například jen na 50 kg písku, tak si položte otázku proč !!?  - Naznačuje to přístup, kdy TO, co zákazník bude řešit za provozu, již takového prodejce přece trápit nemusí, hlavně že prodejce na ,,výhodném setu,,  ušetřil ... 

Je poměrně častým jevem, že někteří prodejci bazénů nabízejí k bazénu tzv. ,,výhodný set příslušenství,, který obsahuje i  ,,filtraci,,  nebo alespoň něco, co se tak tváří...

Je dobré se ovšem zamyslet, pro koho je takový set vlastně ,,výhodný,, protože pro zákazníka obvykle ne.   Zákazník se obvykle nedozví, jaké filtrační čerpadlo a jakou nádobu v tom ,, výhodném setu,, vlastně dostane  a jsou i takoví zákazníci, kteří si s tím ani lámat hlavu nechtějí a myslí si, že to přece musí stačit, když to někdo dává k tomu.

Opak bývá ale pravdou. Realita je taková, že ten ,,výhodný set,, je výhodný hlavně pro prodejce a zákazník tomu přece nerozumí, tak mu tam dáme to nejlevnější co se dá sehnat a když se mu to pokazí, tak to pošleme na reklamaci a ty dva roky to snad nějak vydrží a pak už to nikoho nezajímá... 


U nás je to jinak !

Používáme pouze vysoce kvalitní a spolehlivé komponenty s dlouhou životností od renomovaných výrobců :


Samonasávací čerpadlo PREVA s velkokapacitním předfiltrem

- Čerpadla PREVA  je možné použít pro chlorovou, bezchlorovou, slanou a mořskou vodu.

- Nižší provozní teplota motoru

- Motorová ložiska s doživotním mazáním pro dlouhou životnost a tichý chod

- Osa čerpadla není v kontaktu s čerpanou vodou!

- Těsnicí segment z karbon-keramiky a nerez oceli AISI 316 je v turbíně uložen na bronzovém zástřiku

- Jedinečný kónický systém těsnění víka předfiltru

- Průhledný polykarbonátový kryt pro snadnou kontrolu předfiltru

- Tělo čerpadla a difuzor z polypropylenu zesíleného skelným vláknem dodává nadstandardní životnost

- Každý kus je testován (má svůj evidenční "rodný" list s naměřenými technickými údaji        přiložen na zadní straně návodu)Filtrační nádoby ROMA jsou tvořeny jednolitým tělem z polyethylenu s vysokou hustotou. 6-ti cestný ventil je umístěn na vrchu nádoby a je vybaven manometrem.

Technické údaje k typu ROMA 500 - 9 m3/h :


Filtrační rychlost:  100 m3 / h / m2

Materiál nádoby:  Polyethylene - jednolitý bez spojů - nádoba je z jednoho kusu

Množství náplně:  100 kg (větší náplň písku znamená větší účinnost filtrace a tím čistší vodu)

Napojení (int.):  1 1/2 "in

Průměr nádoby:  500 mm

Průtok:  10 m3 / h

Ventil:  6-cestný top

čerpadlo PREVA s kompozitním tělem
čerpadlo PREVA s kompozitním tělemFiltrační nádoba ROMA s jednolitým tělem
Filtrační nádoba ROMA s jednolitým tělem

I uzavírací kohouty používáme jen ty nejkvalitnější : 

PVC Kulový dvoucestný ventil EASYFIT 

- připojení - lepení

- barva - šedá

ventil je s aretací proti "vystřelení" tlakem 

- hmotnost : 0,76 kg

- design GIUGIARO