Automatická úprava PH vody 

26.12.2019

Aby jste měli vodu v bazénu nádherně čistou a nezávadnou, tak je potřeba účinná desinfekce chlorem, respektive použitím solonizační jednotky pro úpravu slané vody. Důležité je ovšem vědět, že aby byl chlór ( v jakékoli podobě ) účinný, tak je zcela nezbytné, aby měla voda v bazénu správnou hodnotu PH. Pokud není hodnota PH bazénové vody v rozmezí mezi 6,9 - 7,5 tak účinnost desinfekce rapidně klesá

Proto se doporučuje udržovat hladinu PH ideálně okolo hodnoty 7,2

Pokud bazén není vybaven automatickým zařízením měření a úpravy PH, tak je potřeba pravidelně a poměrně často hodnotu PH měřit a ručně pravidelně doplňovat chemii tak, aby se hodnota udržela na požadovaných a předepsaných hodnotách. Pokud Vás tento pravidelný a častý ,,rituál,, za pomocí kapičkového testeru přestane bavit a nebo jste již bazén v minulosti měli a již by jste se chtěli tomuto procesu vyhnout, tak máte možnost si pořídit plně automatický systém řízení a doplňování PH.

Tento systém neustále vyhodnocuje aktuální hodnoty PH pomocí sondy a v případě potřeby sám automaticky doplní potřebnou bazénovou chemii přímo do okruhu filtračního systému bazénu a tím udržuje ideální hladinu PH ve vodě po celou sezónu. 

Při spojení Automatické úpravy PH s úpravnou slané vody v bazénu se stane Váš bazén soběstačný, bez potřeby Vašich pravidelných zásahů a téměř bezúdržbový. Toto oceníte nejvíce například když odcestujete třeba na delší dobu mimo domov a Váš bazén si toho ani nevšimne. Zkrátka bazén bude sloužit Vám a ne Vy bazénu !  

Pro automatickou úpravu PH vody v bazénech se používá tekutá chemie, která je vhodná pro dávkovací čerpadla.

 Na začátku sezóny jen zajistíte kanystr obvykle s PH mínus - a to je vše... 

Používáme balení 35 litrů, které i u našich největších bazénů vydrží více než jednu sezónu. Toto velké balení je cenově podstatně výhodnější, takže ušetříte nejen čas a starosti, ale i peníze. Je potřeba si totiž uvědomit, že do Vašeho bazénu budete muset dát stejné množství této chemie, ať už ji tam budete dávkovat sami pravidelně a ručně a nebo jestli ji tam bude dávkovat toto zařízení. Rozdíl je ovšem v tom, že v menších baleních ( ať už tablety, nebo litrové láhve ) je každý výrobek vždy podstatně dražší...

Úprava vody v bazénu je důležitou součástí každého bazénu a úprava vody pomocí automatického zařízení je jednoduchá a ušetří čas i náklady na provoz bazénu. Dávkovací automatika pro úpravu vody v bazénu, měří a dávkuje potřebné množství chemie, tak aby byla voda v bazénu stále čistá a zdravotně nezávadná.  


Používáme osvědčené technologie renomovaného                                          Francouzského výrobce

        Součástí dodávky zařízení je i jeho                                    kompletní montáž !

Upozornění : Na samotnou sondu k automatickým úpravám PH vody  je ze zákona záruka pouze 6 měsíců !